Decizia nr. 4/20.03.2019 a ANAF BUZAU

privind repartizarea, pe UAT-uri, pe anul 2019 și estimările pentru anii 2020-2022, a sumelor defalcate din TVA  pentru finanțarea cheltuielilor descentralizate la nivelul comunelor, orașelor, municipiilor sectoarelor și Municipiului București

29-03-2019

Decizia nr. 3/19.03.2019 a ANAF BUZAU

privind repartizarea, pe UAT-uri, pentru anii 2020-2022, a sumelor defalcate din TVA și din cota de 18,5% din impozitul pe venit pentru echilibrarea bugetelor locale

29-03-2019

Informare privind modificarile intervenite in activitatea de eliberare a apostilei

Începând cu data de 16 februarie 2019 a intrat în vigoare Regulamentul (UE) 2016/1191 al Parlamentului European și al Consiliului din 6 iulie 2016 privind promovarea liberei circulații a cetățenilor prin simplificarea cerințelor de prezentare a anumitor documente oficiale în Uniunea Europeană și de modificare a Regulamentului (UE) nr. 1024/2012.

Mai multe detalii la adresa - https://bz.prefectura.mai.gov.ro

01-03-2019
Nunta de poveste

Rodica si Mihai Negulescu, doi tineri frumosi din Bucuresti, au ales sa-si uneasca destinele in comuna Bozioru. „Tara Luanei” si-a gasit repede drum spre inimile lor si de aceea au hotarat sa-si jure credinta pe meleagurile noastre. Intr-o atmosfera de poveste si insotiti de mandru alai de nuntasi, toti imbracati in costume populare romanesti, mirii au spus „Da”, mai intai in fata ofiterului de stare civila – in persoana dlui primar Valentin Grigore, si mai apoi in Biserica „Adormirii Maicii Domnului” din centrul comunei. Cu bucate alese si multa voie buna, „printii” si „printesele” au petrecut pana in zori la Motelul „Runcosu”.

Rodica si Mihai fac parte acum din familia noastra bozioreana si le dorim, din toata inima, „casa de piatra”. Sa ne traiasca!

12-09-2018

SOLVIT - Soluții la probleme legate de drepturile dvs. europene

Sunteți cetățean al UE sau întreprindere cu sediul în UE și vă confruntați cu obstacole în alt stat membru, cauzate de faptul că o autoritate publică nu se conformează legislației europene?

Apelați la SOLVIT.

27-12-2017