Știri și evenimente

Nunta de poveste

Rodica si Mihai Negulescu, doi tineri frumosi din Bucuresti, au ales sa-si uneasca destinele in comuna Bozioru. „Tara Luanei” si-a gasit repede drum spre inimile lor si de aceea au hotarat sa-si jure credinta pe meleagurile noastre. Intr-o atmosfera de poveste si insotiti de mandru alai de nuntasi, toti imbracati in costume populare romanesti, mirii au spus „Da”, mai intai in fata ofiterului de stare civila – in persoana dlui primar Valentin Grigore, si mai apoi in Biserica „Adormirii Maicii Domnului” din centrul comunei. Cu bucate alese si multa voie buna, „printii” si „printesele” au petrecut pana in zori la Motelul „Runcosu”.

Rodica si Mihai fac parte acum din familia noastra bozioreana si le dorim, din toata inima, „casa de piatra”. Sa ne traiasca!

SOLVIT - Soluții la probleme legate de drepturile dvs. europene

Sunteți cetățean al UE sau întreprindere cu sediul în UE și vă confruntați cu obstacole în alt stat membru, cauzate de faptul că o autoritate publică nu se conformează legislației europene?

Apelați la SOLVIT.